Kırmızı Başlıklı Kız

Her anlatıldığında aynı talihsiz son ile biterdi masal!

“Ve kahraman avcı, kurdun karnını yarar; kırmızı başlıklı kızı çıkarır.”

Hep bir inanma, hep aynı şuursuzluk ve salaklık derecesindeki saflıkla illaki yutulmak ve sonra da yutulduğu yerden çıkmak için bir avcı beklemek döngüsünde kalmıştı kırmızı başlıklı kız.

Derken masallar karıştı!

Hangi masaldı bilmem bilgenin biri çıktı, yolunu kesti kırmızı başlıklı kızın!

“Yahu salak mısın! Her gecelik giyen ananen mi?Her seferinde oran buran neden daha büyük diye sorar mı insan?Bir gecelik ile anane olunur mu?Bıkmadın mı aynı masalda aptal kızı oynamaktan?Ay bi silkelen!Bu kurt her seferinde seni yemiş!Yahu zekanı kullan, delirtme beni!”

Kırmızı başlıklı kız şaşkın, şokta önce hala salak “heeee! Anladııııııım!” Sonra biraz aydınlanıp ” Hassiktiiiiir!” Sonra ” vay anasını satiyim hep de yemiş beni ben de inanmışım, hay kafama sıçayım!” ile gözü açılarak bu defa masalın sonunu değiştirmeye karar verir.

Masal yeniden başlar, ananeye gidilir, kurt yatakta pazen gecelikle yatarken; kırmızı başlıklı kız elindeki tüfeği anane kılığındaki kurta doğrultur ” oran buran ayrı oynuyo sen ne biçim ananesin!Baya kurt kurt bakıyorsun! Sen bi siktirip gitcek misin bu masaldan yoksa karnını kurşunla doldurayım mı” der!

Kurt şaşkın!

Önce ” ay olur mu!Yıllardır bu gecelik üzerimde, ananelik yapmadım mı sana bunu da nereden çıkarıyorsun!?” der duygusal bir konuşmayla.

Sonra bakar kırmızı başlıklı ciddi, karşı atağa geçer ” senin avcı ile aranda olanları tüm ormana anlatırım” der tehditle iftiraya niyetli.

Kırmızı başlıklı kız şaşkın, tiksinti içinde; önce gitmesine izin vermeye niyetli iken bütünün hayrı için basar tetiğe,vurur kurdu ve masaldan çıkarır.

Vee masalın sonundaaa “her gördüğün pazenliyi ananen sanma” sosyal mesajını verir ve o farkındalıkla pamuk prensese “yahu sen hiç mi elma yemedin? İki de bir bu yaşlı kadına kanıp vakitsiz elmayı ısırıyorsun!Bi silkelen!” demeye gider!

Aynı masalı her seferinde “gözü açılacak kahramanımızın” umudu ile dinlemek kısmından çıkarak gereksiz nostaljiyi bırakıp masalların sonucunu değiştirme zamanı!

Her pazenliye kanma!Her elmayı dişleme!

Sonra gökten üç elma düşer:

Biri anana

Biri ebene

Biri sana..

Banu Ergün

Kırmızı Başlıklı Kız” üzerine 6 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.